AKTUALNOŚCI
07.2014 08
ZAŁADUNEK ELEMENTÓW HEŁMU WIEŻY SANKTUARIUM / ŚW. KRZYŻ POWRÓT

Przygotowujemy załadunek elementów hełmu wieży, tak aby dziś w nocy z wtorku na środę o 3.30 wyruszyć z naszej firmy w Daleszycach na Św. Krzyż.

Ostatnim, bardzo spektakularnym etapem odbudowy będzie montaż kopuły. Transport tej gigantycznej konstrukcji ruszy z zakładu Furmanek Renewal w Daleszycach koło Kielc 9 lipca 2014 o godz. 03.30.
Trzy specjalistyczne samochody w asyście pogotowia energetycznego, telekomunikacyjnego oraz policji  dotrą na Święty Krzyż w ciągu około trzech godzin. Tam elementy kopuły zostaną rozładowane, a ich montaż na wieży nastąpi 14 lipca 2014. Po montażu hełmu na szczycie wieży zostaną dokończone prace blacharsko-dekarskie: przygotowane elementy będą spajane już bezpośrednio na wieży.

Odbudowana wieża z pewnością stanie się kolejną atrakcją turystyczną Świętego Krzyża. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie na niej tarasu widokowego, z którego turyści i pielgrzymi będą mogli podziwiać spektakularną panoramę Gór Świętokrzyskich, a w szczególnie pogodne dni dostrzec nawet odległe o ponad 200 km Tatry.

Prace nad odbudową wieży zakończą się w setną rocznicę zburzenia wieży przez wojska austriackie w 1914 roku.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl