AKTUALNOŚCI
08.2015 27
ZAKOŃCZYLIŚMY KOLEJNY ETAP PRAC – AKADEMIA MUZYCZNA / KATOWICE POWRÓT

Minął sezon wakacyjny - dla wielu osób czas kojarzący się z wypoczynkiem. Tymczasem w  Akademii Muzycznej w Katowicach trwały prace.
W kolejnym etapie prac wymieniliśmy 143 okna, odrestaurowaliśmy 40 starych okien oraz udrożniliśmy wentylację grawitacyjna.
Po identyfikacji odsłoniętych malowideł w auli,  komisja, na czele z delegatem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, stwierdziła, że na ścianie zachodniej znajduje się Dom Wagi w Nysie oraz ratusz we Wrocławiu, natomiast na ścianie wschodniej w części centralnej znajdują się dwie postacie oraz Święta Jadwiga,  po lewej stronie - Zamek Piastów Śląskich w Oleśnicy, po prawej - kościół w Mikulczycach. Prace przy polichromii realizowane są zgodnie z założonym terminem i dobiegają końca.
Obecnie w Auli rozpoczęliśmy ostatni etap prac: montaż sceny, na której będą się znajdowały dwa fortepiany, następnie, po montażu sceny i parkietu przystąpimy do montażu boazerii i supraport historycznych.                                         
W okresie wiosennym oraz letnim trwały także dość intensywne prace na elewacji.  Dzięki specjalistycznym maszynom naszego zakładu produkcyjnego w Daleszycach udało się odtworzyć zniszczone uprzednio kształtki ozdobne, wycinane z pełnej cegły.
Obecnie trwają prace na elewacji południowej, które są dość skomplikowane, ponieważ elewacja znajduje się pod szklanym zadaszeniem, na styku remontowanego budynku z nowym budynkiem, który został wybudowany w 2007 r. Podczas czyszczenia elewacji (ze względu na jej położenie) nie można używać środków chemicznych, które wymagają wody. Jednocześnie trwają prace zwiane z renowacją ogrodzenia.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl