AKTUALNOŚCI
09.2016 19
ZAKOŃCZONO PRACE RENOWACYJNE W DWORKU KSAWEREGO PUSŁOWSKIEGO / WARSZAWA POWRÓT

Zakończyliśmy prace renowacyjne w dworku Ksawerego Pusłowskiego w Warszawie. 

Tak jak wspominaliśmy w poprzedniej aktualności inwestycja polegała na przebudowie kondygnacji piwnic w budynku dawnego dworku, wykonaniu renowacji elewacji, schodów zewnętrznych oraz wykonaniu remontu budynku gospodarczego, znajdującego się na terenie działki. W przebudowanej piwnicy wydzieliśmy pożarowe pomieszczenia wentylatorowni, serwerowni i pomieszczenia archiwów oraz magazynów.

Budynek zachował swoją funkcję obiektu użyteczności publicznej z funkcjami technicznymi umieszczonymi w kondygnacji podziemnej.

Osuszyliśmy fundamenty i ściany. Izolacji budynku dokonaliśmy metodą iniekcji. Z piaskowcowych płyt kamiennych wykonaliśmy opaskę i cokół wokół budynku. Ważnym etapem wykonywanego projektu była  renowacja elewacji (wykonanie nowych powłok tynkowych i malarskich). Dach również odzyskał dawny blask poprzez wymianę więźby oraz nowego pokrycia dachu.

Stworzyliśmy nowy układ dróg i placów o nawierzchni z kostki granitowej, a także ścieżki piesze o nawierzchni żwirowej. Zmodernizowaliśmy kanalizację deszczową, a także zainstalowaliśmy nowe oświetlenie zewnętrzne w postaci latarni parkowych i niskich słupków oświetleniowych.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl