AKTUALNOŚCI
01.2020 13
WILLA GRYF / KONSTANCIN-JEZIORNA POWRÓT

Zakończyliśmy prace w Willi „Gryf” w Konstancinie-Jeziornie. Oryginalnie obiekt powstał jako budynek mieszkalny, który później pełnił funkcję pensjonatu. Przeprowadzane przez nas prace miały na celu dostosować obiekt do nowych funkcji, jakimi są m.in.: biblioteka, klub mieszkańca, świetlica środowiskowa dla potrzeb mieszkańców gminy oraz zaplecze biurowo – administracyjne i socjalne wymienionych funkcji głównych. O rozpoczęciu prac można było przeczytać tutaj >>.

Wykonaliśmy gruntową przebudowę obiektu wraz z szeregiem prac remontowych, które objęły całość budynku – od piwnic aż po sam dach. Istniejącą do tej pory przybudówkę wtórną zlikwidowaliśmy i w jej miejsce wykonujemy nową, włączoną w kubaturę budynku w formie nawiązującej do znajdującej się pierwotnie w tym miejscu dwukondygnacyjnej werandy. Przeprowadziliśmy również renowację i odtworzenie zniszczonych detali architektonicznych i ozdobnych elementów elewacji. Rozebraliśmy również drewniane balkony, które były w bardzo złym stanie i odtworzyliśmy je ponownie. Teren wokół willi również wymagał rewitalizacji. Remontu wymagały m.in.: ogrodzenie, wjazd na działkę czy zewnętrzna instalacja elektryczna i oświetleniowa.

W środku wyburzyliśmy wewnętrzne ściany działowe w celu dostosowania układu pomieszczeń do nowych funkcji. Usunęliśmy starą drewnianą klatkę schodową i w jej miejsce wykonaliśmy nową, żelbetową, dostosowaną do obecnych przepisów przeciwpożarowych. Drewniane ściany poddasza oraz drewniany strop nad poddaszem rozebraliśmy i również odtworzyliśmy z przystosowaniem ich do nowej funkcji. Jednocześnie wyremontowaliśmy i zrekonstruowaliśmy dach budynku. Wszelkie instalacje również zostały wykonane na nowo.

Zobaczcie jak Willa Gryf wygląda teraz.

Wkładamy serce w kamień

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl