AKTUALNOŚCI
09.2019 20
UMOWA PODPISANA / ZAMOŚĆ POWRÓT

Zostaliśmy generalnym wykonawcą remontu i prac konserwatorskich zabytkowego budynku Akademii Zamojskiej. Założona w 1594 roku przez Jana Zamoyskiego w Zamościu była pierwszą prywatną oraz trzecią uczelnią w Rzeczypospolitej. Działalność prowadziła do 1784 roku, w którym została zlikwidowana przez Austriaków. Od 1916 roku mieści się w jej murach I Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

Prace będziemy przeprowadzać zarówno w budynku, jak i na terenie dziedzińca. Zakres robót obejmie remont konserwatorski m.in. elewacji zewnętrznych i wewnętrznych, gzymsów nadokiennych, odtworzenie portali wejściowych. Przywrócimy dach mansardowy wraz z lukarniami, który będzie ważyć ok. 500 ton. Na elewacjach zewnętrznych dokonamy odtworzenia pierwotnej dekoracji malarskiej z XVIII w. oraz detalu architektonicznego. Od strony dziedzińca usuniemy zamurowania oraz odtworzymy arkady wraz z ich detalami architektonicznymi. Teren dziedzińca i poddasza zaadaptujemy dla Zamojskiej Akademii kultury.
We wnętrzu przeprowadzimy kompleksowy remont konserwatorski, podczas którego zajmiemy się ceglanym sklepieniami krzyżowym i kolebkowym nad piwnicami oraz drewnianym stropem z okrąglaków nad I piętrem. Trzy pomieszczenia na parterze zaadaptujemy na potrzeby ekspozycji muzealnej pn. Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej. Większość klatek schodowych wymaga remontu, jednocześnie usuniemy schody od strony dziedzińca. Zakres naszych prac to nie tylko prace budowlano-konserwatorskie, ale też prace w branżach instalacyjnych. Zajmiemy się m.in. instalacjami hydraulicznymi, elektrycznymi i niskoprądowymi, wentylacyjnymi czy tak istotną instalacją przeciwpożarową.

Zakończenie prac przy realizacji mają zakończyć się w grudniu 2022 roku. Śledźcie kolejne aktualności, w których będziemy informować o postępie prac.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl