AKTUALNOŚCI
04.2016 22
NIE OPUSZCZAMY WARSZAWY – DWOREK KSAWEREGO PUSŁOWSKIEGO / WARSZAWA POWRÓT

Niedawno zakończyliśmy prace na terenie Pałacu w Wilanowie oraz Muzeum w Woli, o których pisaliśmy w poprzednich aktualnościach.
Dzięki wygraniu kolejnego przetargu pozostajemy na dłużej w Warszawie.

Planowana inwestycja polega na przebudowie kondygnacji piwnic w budynku dawnego dworku Ksawerego Pusłowskiego, renowacji elewacji dworku i schodów zewnętrznych (głównych oraz do piwnicy) oraz wykonaniu remontu budynku gospodarczego znajdującego się na tej samej działce. Dworek znajduje się przy ulicy Ksawerów 13.

Po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych budynek zachowa swoją funkcję obiektu użyteczności publicznej z funkcjami technicznymi umieszczonymi w kondygnacji podziemnej.

Dwór pochodzi z 1840 roku, został wybudowany przez Ksawerego Pusłowskiego na terenie folwarku Wierzbno, wg projektu architekta Wojciecha Bobińskiego. Został zburzony w czasie II wojny światowej, odbudowany i rozbudowany po wojnie. Dwór jest klasycystycznym budynkiem, opartym na planie w kształcie litery „T” z czterokolumnowym portykiem jońskim od frontu. Wokół dworu znajdują się pozostałości rozległego parku z drzewempomnikiem przyrody.

W kolejnych aktualnościach napiszemy jak przebiegają prace na tym obiekcie.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl