AKTUALNOŚCI
10.2016 15
POZOSTAJEMY W STOLICY NA DŁUŻEJ / WARSZAWA POWRÓT

Z radością informujemy, że nasz pobyt w Warszawie ponownie się przedłuży, a to dzięki dwóm pozyskanym inwestycją.

Przebudowa budynku przy ul. Długiej 44/50 na działce 13/2 w Warszawie dla potrzeb Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa budynku dydaktycznego usytuowanego w ciągu zabudowy ulicy Długiej. Cała ulica Długa, jako założenie urbanistyczne jest wpisana do rejestru zabytków.

Zakres prac został podzielony na dwa etapy. W etapie pierwszym obejmie: wykonanie nowej instalacji c.o., wyburzenie ścian piwnic, uzupełnienie ubytków w ścianach oraz posadzkach.  Wykonanie pochylni na parterze budynku.  Wykonanie ścian murowanych, gipsowo-kartonowych z izolacją z wełny mineralnej, wymurowanie kominów wentylacyjnych. Wykonanie instalacji wod. – kan. wraz z instalacją hydrantową. Przygotowanie pomieszczenia rozdzielni elektrycznej.

W drugim etapie zostanie wykonana nowa instalacja elektryczna w całym budynku oraz wentylacja mechaniczna w łazienkach a także prace wykończeniowe w łazienkach.

Renowacja części elewacji budynku Sądu Okręgowego w Warszawie przy al. Solidarności 127 w Warszawie.

Budynek Sądu Okręgowego w Warszawie przed wojną Gmach Sądów Grodzkich zaprojektowany został przez architekta Bohdana Pniewskiego w 1935 r. W wyniku wygrania konkursu architektonicznego, Budynki Sądów doczekały się realizacji w 1937 r. jako monumentalna bryła wzorowana na architekturze starożytnej. Bardzo ważnym elementem kompozycji było oparcie się na symetrii i proporcji. Budynek zaprojektowany został w kształcie litery H i składa się z symetrycznie rozmieszczonych brył o wysokościach od czterech do siedmiu kondygnacji.

W zakresie naszych prac będzie renowacja części elewacji budynku oraz przebudowa koryt odwadniających połaci dachowych wraz z instalacją systemu ogrzewania. Dodatkowo zostanie wykonana rekonstrukcja lamp oświetleniowych, a także oświetlenie dziedzińca wewnątrz budynku.

W kolejnych aktualnościach będziemy Was informować o przebiegu.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl