AKTUALNOŚCI
09.2014 09
POŚWIĘCENIE ODBUDOWANEJ WIEŻY / ŚW. KRZYŻ POWRÓT

Odbudowaną po 100 latach od zniszczenia w czasie I wojny światowej wieżę kościoła klasztornego na Świętym Krzyżu, uroczyście otwarto w niedzielę 7 września.
We wcześniejszych aktualnościach opisywaliśmy poszczególne etapy prac. W sumie odbudowa zabytku trwała ponad rok i zakończyła się w lipcu. Pokryty miedzią hełm kamiennej wieży w sierpniu zwieńczył krzyż. Tuż pod krzyżem umieszczono specjalnie przygotowaną tubę, w której znalazły się informacje o odbudowie oraz osobach zaangażowanych w prace.

W poświęceniu budowli uczestniczył metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga, w poprzednich latach ordynariusz diecezji sandomierskiej.
Po mszy na błoniach arcybiskup poświęcił wieżę. Wstęgę przecinali wspólnie obaj biskupi, marszałek Adam Jarubas, wykonawcy - państwo Furmanek oraz gospodarz ojciec Wiecha.
Superior klasztoru na świętym Krzyżu ojciec Zygfryd Wiecha podkreślał, ze odbudowa nastąpiła 100 lat po zburzeniu i była możliwa dzięki wysiłkowi wielu osób.

Tuż po przecięciu do schodów wiodących na taras widokowy ustawiła się długa kolejka, a w chwile później już można było zobaczyć pierwszych podziwiających widoki.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl