AKTUALNOŚCI
11.2015 24
ŻEGNAMY SIĘ Z AKADEMIĄ MUZYCZNĄ / KATOWICE POWRÓT

Szanowni Państwo, każdy projekt ma swój początek i koniec. Zbliżamy się wielkimi krokami do końca prac nad Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wielokrotnie pisaliśmy o postępach dotyczących prowadzonych prac. W czasie ponad rocznego pobytu w obiekcie, wykonaliśmy m. in. następujące prace:
- wymiana pokrycia dachu,
- remont poddasza,­­
- wyczyszczenie elewacji,
- wymiana i konserwacja  stolarki okiennej,
- renowacja ogrodzenia.

Zdecydowanie najtrudniejsze prace wykonane zostały w Auli. Po odsłonięciu powłok malarskich konserwatorzy przystąpili do rekonstrukcji oraz konserwacji malowideł, a następnie odtworzona została historyczna boazeria.

Dodatkowo inwestor zlecił nam prace nad odtworzeniem historycznego supraportu, wykonanie podestu scenicznego oraz konstrukcję wsporczą pod organy.

Obecnie zakończyliśmy prace budowlane. Zostały nam do wykonania prace związane z montażem oraz uruchomieniem sprzętu audio i video. Jest to sprzęt specjalistyczny, który będzie służył do obsługiwania imprez okolicznościowych, konferencji oraz nagrań.

Z nowym rokiem Akademia Muzyczna otrzymuje pierwotny historyczny wygląd i z pewnością stanie się ważnym punktem na mapie zabytków miasta.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl