AKTUALNOŚCI
04.2019 15
DWIE WIEŻE - PAŁAC BISKUPÓW KRAKOWSKICH / KIELCE POWRÓT

Trwają prace konserwatorskie w Pałacu Biskupów Krakowskich. Obiekt ten jest jednym z najokazalszych zabytków Kielc, który w ostatnich latach, przeszedł wiele prac remontowych, renowacyjnych i rekonstrukcyjnych.
Nasza firma miała przyjemność uczestniczyć w tym dziele odnowy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i zrealizować znaczną część robót: dokonaliśmy rekonstrukcji trzech portali barokowych z czarnego marmuru, przeprowadziliśmy rekonstrukcję muru oporowego z kamienia łamanego, wykonaliśmy nawierzchnię tarasu północnego z kostki kalcytowej, o których można przeczytać tutaj >>. Kolejnymi etapami były przebudowa frontowego dziedzińca, o którym pisaliśmy tutaj >>, a także odrestaurowanie elewacji, o której dowiecie się więcej tutaj>>.

W tym etapie planujemy kompleksowy remont elewacji korpusu głównego z dwoma wieżami od strony ogrodów. Zakres obejmuje między innymi konserwacje elementów kamiennych z piaskowca takich jak: obramienia okienne, portale, gzymsy czy balustrady oraz elementów metalowych. Sklepienia w loggii zachodniej wraz z detalami sztukatorskimi oraz sgrafitta, fryz znajdujący się pod sklepieniem głównych również poddane zostaną dokładnej konserwacji.

O postępie prac będziemy informować w kolejnych aktualnościach.

Wkładamy serce w kamień.

POWRÓT POWRÓT
KONTAKT:
+48 605 855 345
renowacje@furmanek.pl